Co przeszkadza urzędnikom? Wywiad z właścicielem lubelskiego Bike Cafe

22 marca 2018 roku Rada Miasta Lublin uchwaliła regulamin korzystania z Placu Litewskiego.  Radni regulaminem zajmowali się od 21 grudnia 2017 roku.

Przejazd dla rowerzystów możliwy będzie tylko wyznaczonymi trasami (biegnącymi od ul. Kapucyńskiej wzdłuż Poczty Głównej i hotelu Europa do ul. Radziwiłłowskiej). Jako powód nie wpuszczenia rowerzystów na sam teren Placu Litewskiego urzędnicy podają umieszczenie takiego puntu we wniosku o unijną dotację uzyskaną przez Lublin na odnowę placu.

W Regulaminie nie pojawił się jednak zapis, który regulował by kwestię wykonywania na terenie Placu Litewskiego działalności kawiarniano-gastronomicznej, a jaki znajdował się w projekcie regulaminu. To właśnie tym sztandarowym argumentem lubelscy urzędnicy zablokowali możliwość wykonywania działalności Panu Kacprowi Domżał – właścicielowi Bike Cafe.

Działalnością komercyjną nie jest jednak „Lubelska Kawiarenka Sezonowa”, która działać będzie od maja na terenie Placu Litewskiego. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wybór organizacji pozarządowej, która poprowadzi kawiarenkę.

Problemy Pana Kacpra – przedsiębiorcy z Lublina rozpoczęły się jesienią 2016 roku, kiedy utracił jedną z trzech lokalizacji w jakich prowadził sprzedaż kawy. Kolejne dwa miejsca – Krakowskie Przedmieście oraz Plac Litewski Panu Kacprowi odebrano w kwietniu ubiegłego roku. Wydział Gospodarowania Mieniem argumentował to rozmowami prowadzonymi w sprawie regulaminu Placu Litewskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.