W które niedziele marca zrobimy zakupy?

Ograniczenie handlu w niedzielę to efekt wprowadzonej w ubiegłym roku ustawy, obowiązującej od 1 marca 2018 roku. Od 2019 roku zakupy zrobimy tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, z wyjątkami jakimi są niedziele poprzedzające Święta Wielkanocne oraz Bożego Narodzenia.

Według Cezarego Kaźmierczaka – Prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców: “Na zakazie handlu tracą przede wszystkim małe sklepy, które nie są w stanie poradzić sobie z agresywnymi promocjami największych sieci w piątki i soboty. Do tej pory zbankrutowało ok. 16 tys. sklepów.”

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Maison & Partners na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców niemal 70% osób jest zdania, że ustawa ogranicza ich swobody konsumenckie, a każdy obywatel powinien samodzielnie decydować, kiedy chce robić zakupy.

W marcu 2019 zakupy zrobimy tylko 31 marca. 3 marca, 10 marca, 17 marca i 24 marca sklepy będą zamknięte.

Od 2020 roku zakaz handlu ominie ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia każdego kolejnego roku kalendarzowego, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.